افزایش دایره لغات زبان انگلیسی با 5 روش موثر و کاربردی

 دسامبر 19, 2018
 1215

  پس از یادگیری اصول اولیه و پایه‌ای زبان انگلیسی گام مهم بعدی قویتر کردن گرامر و دایره لغات زبان انگلیسی است. روش های زیادی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی وجود دارد که برخی از آن ها جذاب و مفرح نیز هستند. در ادامه راهکارهایی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی پیشنهاد شده است.

۱. تماشای فیلم یا سریال

از راه های جذاب و مفرح برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی است. در ابتدا در صورت نیاز از زیرنویس استفاده کنید، با این روش عبارات و اصطلاحات در مکالمه زبان انگلیسی را با نمونه و کاربرد عملی می‌بینید که درک مفهوم و به خاطر سپردن آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

۲. خواندن کتاب و مجلات

روشی سنتی و مرسوم تر برای افزایش دایره لغات است. می‌توانید این روش را با خواندن کتاب‌ها و مجلات در زمینه‌هایی که به آن علاقه دارید جذاب‌تر وشخصی سازی بکنید.

۳. آنلاین شدن

مقالات، وبسایت‌ها، بلاگ‌ها و ویدیوهای بیشماری در بستر آنلاین به زبان انگلیسی وجود دارد. همچنین شبکه٬های اجتماعی و انجمن‌های اینترنتی محل مناسبی برای آشنا شدن با لغات و اصطلاحاتی است که در کتاب‌ها و مجلات معمول استفاده نمی‌شود. موضوع دلخواه را انتخاب کنید و در دریای بیکران محتوای آنلاین به زبان انگلیسی در آن موضوع غرق شوید.

۴. مکالمه

اگر اعتماد به نفس لازم برای مکالمه به زبان انگلیسی را دارید، مکالمه از بهترین راه‌ها برای گسترش دایره لغات زبان انگلیسی است. در مکالمه با نحوه تلفظ و قرارگیری لغات در کنار هم و همچنین با اصطلاحات و نحوه بیان افراد مختلف آشنا خواهید شد.

۵. یک لغت در هر روز

یادگرفتن یک لغت در هر روز هدف دشوار یادگیری لغات یک زبان جدید را بسیار آسان می‌کند. می‌توانید از دیکشنری استفاده کنید و هر روز لغت جدیدی از آن را در دفتر یادداشت بنویسید و سپس برداشت خود از توضیح و تعریف آن کلمه را روبروی آن بنویسید. راه‌های بیشمار دیگری برای افزایش دایره لغات وجود دارد که نکته مشترک در موفقیت درآن‌ها علاقه و ذوق زبان آموز است.

منبع : www.oxfordinternationalenglish.com

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه