چگونه به صورت آنلاین مکالمه زبان انگلیسی بیاموزیم؟

 دسامبر 6, 2018
 773

5 سایت برتر برای درک مطلب زبان انگلیسی (reading)

با خواندن کتابهای مهم و تاثیر گذار به دنیایی از آگاهی وارد شده و در زمان به گذشته و آینده سفر می‌کنید. و با دیدگاههای مختلف آشنا می‌شوید.
اما همه این‌ها زمان ممکن است که توانایی درک مطلب (reading) صحیح زبان انگلیسی را داشته باشید.
در این مطلب پنج سایت برتر برای ارتقا توانایی درک مطلب زیان انگلیسی را معرفی می‌کنیم.

اهمیت مطالعه متون در درک مطلب زبان انگلیسی

مطالعه داستان های انگلیسی کمک می‌کند تا گرامر صحیح را به شکلی کاربردی بیاموزید. اگر مطالعه زیادی داشته باشید با ساختارهای صحیح گرامری آشنا شده ودر صورت برخورد با گرامر اشتباه متوجه آن خواهید شد. مطالعه همچنین باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی میشود. معمولا داستان‌ها پر از مکالمات هستند، که مثال‌هایی کاربردی از انگلیسی روزمره است.
و نکته آخر اینکه مطالعه کردن صحیح متون انگلیسی مهارتی بسیار کاربردی برای زندگی در کشوری انگلیسی زبان است. هر چه درک بهتری از متون داشته باشید درک بهتری ازمحیط اطراف خود خواهید داشت.

چگونه از طریق مطالعه درک مطلب زبان انگلیسی را بهبود بخشیم؟

اگر شروع به مطالعه رمانی سنگین مثل موبی دیک کنید به زودی خسته شده و از مطالعه دلزده می‌شوید چرا که قادر به درک مطلب بخواهید بود و پیشرفتی نخواهید داشت.
مطالعه را با داستان‌های کوتاه و حتی پاراگراف‌های متون آسان انگلیسی شروع کنید. منابعی مانند سایت‌های ذکر شده در این مطلب متون مختلفی در سطح بندی‌های متفاوت دارند. شما میتوانید از سطح فعلی خود شروع کرده و به تدریج مهارت خود را افزوده و قادر به درک سطوح بالاتر متون انگلیسی شوید.
هنگام مواجهه با کلمات سخت به جای استفاده از دیکشنری سعی کنید از محتوا معنی کلمه را دریابید. این باعث می‌شود که توانایی درک مطلب زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید. فقط هنگامی که نتوانستید معنی کلمه را از محتوا کشف کنید به دبکشنری مراجعه کنید. فقط توجه داشته باشید که همه ی کلمات را در دیکشنری چک نکنید زیرا تمرکز خود را برمتن از دست می‌دهید و درک مطلب خوبی نخواهید داشت.

5 سایت تعاملی برتر برای ارتقا درک مطلب زبان انگلیسی

1. Ereadingworksheets

این سایت دربرگیرنده مجموعه‌ای از داستان‌ها برای مطالعه کنندگان مبتدی زبان انگلیسی است.
نکته مثبت دیگر این سایت دسته بندی و هدف گیری مهارت‌های خاص درک مطلب زبان انگلیسی است. برای مثال اگر با تشخیص شخصیت‌ها در یک داستان مشکل دارید می‌توانید داستان هایی بخوانید که تمرکز آن ها بر افزایش این توانایی است. دیگر تمرین های درک مطلب بر درک نظر نویسنده و افزایش توانایی درک زبان مجازی (اشاره‌ای) در انگلیسی تمرکز دارند.
این سایت لیستی طولانی از تمرین‌های متمرکز بر مهارت‌های اختصاصی درک مطلب دارد که می‌توانید مطابق با نیاز خود از آن استفاده کنید.

2. British Council LearnEnglishTeens

این منبع محبوب زبان انگلیسی شامل متون و آزمون‌هایی ازآن متون برای سنجش توانایی شما در درک مطلب زبان انگلیسی است.
تمرکز بر متون کاربردی از نکات مثبت این سایت است. سایت، آزمون‌هایی برای درک مطلب پوسترها و متون تشکر دارد تا برای موقعیت‌های روزمره آماده شوید. درک مطلب (reading) مهارتی کاربردی است زیرا قابل استفاده در موقعیت‌های روزمره است، پس پیدا کردن منبعی که شما را برای موقعیت‌های روزمره درک مطلب زبان انگلیسی آماده می‌کند بسیار ضروری است.

3. TOEFL Junior Reading Comprehension Sample Questions

برعکس دیگر سایت‌های این لیست این سایت تعاملی نیست. در عوض شامل نمونه سوالات بخش درک مطلب (reading) آزمون تافل جونیور هست.
سه سطح از نمونه سوالات وجود دارد که در هر کدام سوالات از آسان به سخت مرتب شده اند. هر جند بعضی از سوالات نسبتا سخت هستند اما دارای تصویرند که به درک آن ها کمک می‌کند. این تمرینات درک مطلب برای همه به خصوص داوطلبان آزمون تافل بسیار مفید هستند.

4. rong-chang ESL Easy Reading

در این سایت می توانید متونی کوتاه در گستره‌ای از موضوعات بخوانید و سپس تمرینات درک مطلب که شامل پر کردن جاهای خالی و جمله سازی است را انجام دهید.
همچنین میتوانید به مطلب گوش دهید که علاوه بر درک مطلب به تقویت مهارت شنیداری (listening) و تلفظ کمک می‌کند. گاهی اوقات شنیدن یک مطلب باعث تکرار کلمات در ذهن شده و تصور بهتری از کلیت مطلب می‌شود.

5. Khan Academy SAT Reading and Writing Practice

سایت آکادمی خان شامل تستهای نمونه و متونی از SAT (یک آزمون استاندارد به زبان انگلیسی که اکثر دانش آموزان آمریکایی قبل از رفتن به دانشگاه آن را انجام می‌دهند) است.
در این سایت به جای داستان‌ها درک مطلب آکادمیک خود را تقویت می‌کنید. آکادمی خان فهرستی از ویدیوها برای آمادگی آزمون SAT دارد.
این ویدیو ها به شما کمک میکند که نهایت درک از یک مطلب را داشته، و چگونه به سوالات جواب دهید.
دراین سایت ویدیوهای زیادی برای تقویت مهارت‌های متفاوت درک مطلب وجود دارد که به موضوعات مختلفی از جمله ادبیات و علوم تمرکز دارند.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه