10 عبارت و اصطلاح برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی

 نوامبر 6, 2019
 1346

حتما به حال از عبارات hello و ?How are you استفاده کرده و معنی آن‌ها را می‌دانید. عبارات و اصطلاحات متفاوتی برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی وجود دارد که در موقعیت‌های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از عبارات گوناگون برای سلام و احوالپرسی مکالمه شما را طبیعی و نزدیکتر به مکالمه نیتو خواهد کرد. در ادامه تعدادی از کلمات و عبارات زیر معرفی شده اند:.

1- Hey, Hey man یا Hi
2- How it’s going? یا How are you doing?
3- What’s up?, What’s new? یا What’s going on?
4- How’s everything?, How are things? یا How’s life?
5- How’s your day? یا How’s your day going?
6- Good to see you یا Nice to see you
7- Long time no see یا It’s been a while
8- Yo
9- Are you ok?, You alright? یا Alright mate?
10- Sup? یا Whazzup?

 
 

عبارات و اصطلاحات متداول برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی

1- Hey, Hey man یا Hi

می‌توان به جای hello از این عبارات استفاده کرد. دو عبارت Hi و Hey بین جوانترها متداول تر هستند. عبارت Hi در تمامی موقعیت‌های غیر رسمی به کار می‌رود اما Hey مختص کسانی است که قبلا ملاقات کرده و با آن‌ها آشنایی داریم. همچنین در سلام به مردها می‌توان کلمه man را به انتهای Hey اضافه کرد، برخی برای سلام کردن با زنان جوان نیز از Hey man استفاده می‌کنند که فقط در صورتی مجاز است که آن زن را به خوبی شناخته و با او صمیمی باشید. در نظر داشته باشید که Hey همیشه به معنی سلام نیست و گاهی فقط برای صدا کردن به کار می‌رود .

 
 

2- How it’s going? یا How are you doing?

راه‌هایی غیر رسمی برای گفتن ?How are you هستند که در همه موقعیت‌ها به جز مواقعی که می‌خواهید بیش از حد مودب باشید به کار می‌رود و برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی مناسب است. کلمه going در این عبارت معمولا به صورت (go – in ) تلفظ می‌شود. پاسخ به این عبارات بستگی به عبارت پرسش دارد و می‌تواند با It’s going well یا I’m doing well پاسخ داده شود. بسیاری این عبارات را تنها با کلمه good پاسخ می‌دهند که از نظر گرامری صحیح نیست ولی استفاده از آن اشکالی ندارد.

 
 

3- What’s up?, What’s new? یا What’s going on?

راه های غیر رسمی برای گفتن ?How are you هستند که در ارتباط با آشناها به کار می‌روند. این عبارات می‌توانند با good یا not bad پاسخ داده شوند. همچنین در صورت علاقه می‌توانید از اتفاقات و خبرهای جالب زندگی خود حرف زده و با گفتن ?What about you از آن‌ها درباره احوالشان بپرسید.

 
 

4- How’s everything?, How are things?, یا How’s life?

برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی و در موقعیت های غیر رسمی با کسی که قبلا با او آشنایی داشتید به کار می‌رود. جواب به آن بسته به شرایط می‌تواند good یا bad باشد. همچنین در صورت شرایط مناسب و تمایل می‌توان گفتگو را ادامه داد و از شخص مقال درباره اوضاع و احوالش پرسید.

 
 

5- How’s your day? یا How’s your day going?

این سوالات درباره حال شخص در کلیت روز ‌و نه فقط در آن لحظه خاص می‌پرسند. این سوالات احوالپرسی بهتر است در عصر یا شب و از کسی که مرتبا با او ارتباط دارید پرسیده شود. جواب صحیح از نظر گرامری به این سوال It’s going well است اما مثل موارد قبل اکثر مردم از fine و good و alright استفاده می‌کنند. به خاطر بسپارید که good و fine و not bad پاسخی مناسب به تمامی سوالات احوالپرسی است.

 
 

6- Good to see you یا Nice to see you

این عبارات غیر رسمی برای سلام و احوال پرسی در انگلیسی با دوستان، همکاران و اعضای خانواده که مدتی آن‌ها را ندیده‌ایم به کار می‌رود. به کار بردن این اصطلاح در بین دوستان نزدیک معمولا با دست دادن یا بغل کردن همراه است.

 
 

7- Long time no see یا It’s been a while

این عبارت برای احوالپرسی با کسی است که مدت زیادی او‌ را ندیده‌اید. مخصوصا اگر آن شخص را غیر منتظره ببینید. طولانی بودن زمان بستگی به این دارد که در حالت عادی چند وقت یکبار با آن شخص تماس داشتید. مثلا اگر شخصی را هر هفته می دیدید اما اکنون برای ماه ها است که او را ندیده‌اید می توانید در هنگام دیدن او از این عبارات استفاده کنید. معمولا این سوالات به پرسش هایی نظیر how are you و What’s new ادامه داده می‌شود.

 
 

سلام و احوال پرسی در انگلیسی در موقعیت های بسیار غیر رسمی (slang)

سلام و احوال پرسی در انگلیسی در موقعیت های بسیار غیر رسمی- زبان آبی

8- Yo

این عبارت بسیار غیر رسمی با موسیقی هیپ هاپ دهه ۹۰ میلادی در آمریکا رایج شد، امروزه این کلمه برای شوخی استفاده می‌شود و تنها در میان دوستان بسیار صمیمی رایج است. توجه کنید که در محیط های رسمی به هیچ وجه از این کلمه استفاده نکنید.

 
 

9- Are you ok?, You alright? یا Alright mate?

راهی غیر رسمی برای گفتن همزمان hello و ?how are you است که در بریتانیا رواج دارد. می‌توان با Yeah, fine یا Alright به آن جواب داد.

 
 

10- Sup? یا Whazzup?

نوع خلاصه شده ?What’s up است که بیشتر در میان نوجوان ها رایج است. پاسخ به این سوال احوالپرسی می‌تواند nothing یا not much باشد.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه