4 منبع برای تمرین املای زبان انگلیسی

 اکتبر 21, 2019
 1519

چرا از املای زبان انگلیسی برای تقویت مهارت انگلیسی استفاده می‌کنیم؟

املای زبان انگلیسی متدی ساده برای تقویت مهارت های انگلیسی است.

به صدایی ضبط شده گوش داده و هرچیزی را که می‌شنوید می‌نویسید. املای زبان انگلیسی راهی بسیار موثر برای درک مطالب و تقویت مهارت شنیداری (listening) زبان انگلیسی است. دیکته شما را وادار می‌سازد تا چیزی را که شنیده‌اید بنویسید و سپس اشتباهتتان را بررسی کنید تا متوجه خطاهای شنیداری و املایی خود شوید.

همچنین با این تمرین در حین استفاده از ساختارهایی که قبلا بلد بودید، ساختارهای گرامری، کلمات و اصطلاحات جدید یاد می‌گیرید. این تمرین کمک می‌کند تا عبارات و ساختارهای جدیدی را که یاد می‌گیرید به کار ببندید.
با یک املای زبان انگلیسی در هفته، انگلیسی خود را بهبود بخشید. در این مقاله با شما را با 4 منبع آنلاین برای تقویت املای زبان انگلیسی آشنا می کنیم. این سایت ها عبارتند از:

 

To Learn English
Listen and Write
Agenda web
speechling

 

با یک املای زبان انگلیسی در هفته کار را شروع کنید. در بسیاری از منابع زیر متونی کوتاه برای دیکته پیدا خواهید کرد که زمان زیادی نمی‌برند. با شروع این عادت هفتگی ابتدا سعی به خلاصه کردن متن بعد از شنیدن صوت ضبط شده بکنید. و سپس در ادامه با بیشتر شدن مهارت متن را به طور کلی بنویسید.

 
 

4 منبع آنلاین برای املای زبان انگلیسی

1- To Learn English

این سایت منبعی عالی برای زبان آموزان مبتدی است. در این سایت ابتدا به یک کلیپ صوتی یا تصویری گوش داده و سپس تمرینات املای زبان انگلیسی مربوطه را انجام می‌دهید. گاهی باید جاهای خالی بین متن را پر کنید و در مواقع دیگر تمام چیزی را که شنید‌ه‌اید باید بنویسید.

 
 

2- Listen and Write

listen-and-write- زبان آبی

در این سایت متن‌های مختلفی با موضوعات متفاوت و سطح بندی از آسان به سخت پیدا می‌کنید. پس به راحتی می‌توانید متن مورد نظر خود را پیدا کرده و در بخش Level Test از سطح خود مطلع شوید.

ویژگی منحصر به فرد این سایت داشتن انواع متفاوتی از دیکته شامل موارد زیر است:

 
  • نوع correction mode : دیکته کامل متن را نوشته سپس اشتباهات خود را بررسی می‌کنید.

  • نوع full mode : اشتباهات شما در حین نوشتن املای متن مشخص می‌شود و اگر کلمه‌ای را اشتباه وارد کنید قبل از تصحیح آن قادر به نوشتن ادامه متن نخواهید بود. اگر کلمه‌ای به وضوح کافی تلفظ نمی‌شود. می‌توانید روی hint کلیک کنید و حروف آخر آن کلمه را ببینید.

  • نوع quick mode : این نوع بیشتر برای تقویت مهارت شنیداری (listening) مناسب است. در این دیکته تنها حرف اول کلمه‌ای که می‌شنوید را می‌نویسید. همچنین این نوع دیکته برای زبان آموزان مبتدی مناسب تر است.

  • نوع blank mode : در این تمرین تنها جای خالی را با کلماتی که می‌شنوید پر می‌کنید. این تمرین نیزمانند quick mode برای زبان آموزان مبتدی مناسب است. همچنین اگر زمان کافی برای تمرین ندارید این نوع دیکته مناسب شماست.

 

مزیت دیگر این منبع ثبت پیشرفت شماست که باعث تشویق به ادامه کار می‌شود. هر دیکته امتیاز مشخصی دارد که صحت و سرعت پاسخگویی در گرفتن این امتیازات تاثیر دارند.

 
 

3- Agenda web

در این سایت چهار سطح املای زبان انگلیسی با تمرینات مختلف وجود دارد.

 
  • در سطح اول تنها جملات ساده دیکته شده یا جاهای خالی را با کلیپ صوتی که می‌شنوید پر می‌کنید.

  • در سطح دوم همان تمرینات قبلی را دارید که اندکی طولانی‌تر هستند که البته امکان کمتر کردن سرعت کلیپ صوتی را خواهید داشت.

  • تمرینات سطح سوم همان تمرینات دو سطح قبل هستند با این تفاوت که جمله‌ها طولانی‌تر هستند و امکان کم‌کردن سرعت فایل صوتی را ندارید.

  • سطح چهار نیز مانند سطح سه است ولی با عبارات و جملات سخت‌تر و طولانی‌تر است.

 

تمام این تمرینات به درک مطلب انگلیسی، توجه بیشتر به املای صحیح و تلفظ کلمات کمک می‌کند.

 
 

4- speechling

speechling.com- زبان آبی

این منبع حاوی گستره وسیعی از جملات کوتاه برای املای زبان انگلیسی است. پنجره‌ای جداگانه برای تایپ متن وجود دارد و همچنین می‌توان سرعت کلیپ صوتی را کمتر کرد. و برای دیدن نتایج دیکته باید روی check answer کلیک کنید. اگر قادر به فهمیدن جمله‌ای که شنیدید نبودید روی give up کلیک کنید تا متن جمله را ببینید. و این جمله را برای تلاش دوباره نشانه گذاری کنید. نکته مثبت دیگر این سایت امکان ضبط کردن صدای خودتان و گرفتن بازخورد از یک متکلم نیتیو (native) زبان انگلیسی برای مقایسه صحت تلفظ کلمات است.

برچسب‌ها,

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه