۵ راه برای گسترش دایره لغات انگلیسی

 نوامبر 13, 2019
 331

پس از یادگیری اصول اولیه و پایه‌ای زبان انگلیسی گام مهم بعدی قوی تر کردن گرامر و گسترش دایره لغات انگلیسی است. روش های زیادی برای افزایش دایره لغات انگلیسی وجود دارد که برخی از آن ها جذاب و مفرح نیز هستند. در ادامه راهکارهایی برای گسترش دایره لغات پیشنهاد شده است.

 

۱- تماشای فیلم یا سریال
۲- خواندن کتاب و مجلات
۳- آنلاین شدن
۴- مکالمه
۵- یک لغت در هر روز

 
 

۱- تماشای فیلم یا سریال:

  تماشای فیلم یا سریال- زبان آبی

این روش یکی از راه های جذاب و مفرح برای گسترش دایره لغات است. در ابتدا در صورت نیاز از زیرنویس استفاده کنید، با این روش عبارات و اصطلاحات در مکالمه زبان انگلیسی را با نمونه و کاربرد عملی می‌بینید که درک مفهوم و به خاطر سپردن آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

 
 

۲- خواندن کتاب و مجلات:

  خواندن کتاب و مجلات- زبان آبی

روشی سنتی و مرسوم تر برای گسترش دایره لغات است. می‌توانید این روش را با خواندن کتاب‌ها و مجلات در زمینه‌هایی که به آن علاقه دارید جذاب‌تر وشخصی سازی بکنید.

 
 

۳- آنلاین شدن:

  گسترش دایره لغات انگلیسی به صورت آنلاین- زبان آبی

مقالات، وب سایت‌ها، بلاگ‌ها و ویدیوهای بی شماری در بستر آنلاین به زبان انگلیسی وجود دارد همچنین شبکه های اجتماعی و انجمن‌های اینترنتی محل مناسبی برای آشنا شدن با لغات و اصطلاحاتی است که در کتاب‌ها و مجلات معمول استفاده نمی‌شود. موضوع دلخواه را انتخاب کرده و در دریای بیکران محتوای آنلاین به زبان انگلیسی در آن موضوع غرق شوید و به گسترش دایره لغات خود کمک کنید.

 
 

۴- مکالمه:

  گسترش دایره لغات انگلیسی با مکالمه- زبان آبی

اگر اعتماد به نفس لازم برای مکالمه به زبان انگلیسی را دارید، مکالمه از بهترین راه‌ها برای گسترش دایره لغات است. در مکالمه با نحوه تلفظ و قرارگیری لغات در کنار هم و همچنین با اصطلاحات و نحوه بیان افراد مختلف آشنا خواهید شد.

 
 

۵- یک لغت در هر روز:

  گسترش دایره لغات انگلیسی با یک لغت در هر روز- زبان آبی

یادگرفتن یک لغت در هر روز هدف دشوار یادگیری لغات یک زبان جدید را بسیار آسان می‌کند. می‌توانید از دیکشنری استفاده کرده و هر روز لغت جدیدی از آن را در دفتر یادداشت بنویسید و سپس برداشت خود از توضیح و تعریف آن کلمه را روبروی آن بنویسید.

راه‌های بیشمار دیگری برای گسترش دایره لغات وجود دارد که نکته مشترک در موفقیت درآن‌ها علاقه و ذوق زبان آموز است.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه