اختصار های انگلیسی contractions : کلید مکالمه نیتیو زبان انگلیسی

 فوریه 3, 2020
 450

مشکل بسیاری از زبان آموزان این است که مانند نیتیو ها ( کسانی که انگلیسی زبان مادری شان است ) مکالمه نمی کنند. مکالمه نکردن مانند نیتیو ها دلایل زیادی دارد که می توانید با شناسایی آن دلایل کم کم آن ها را رفع کنید. یکی از دلایل درک نکردن مکالمه نیتیو توسط زبان آموزان، عدم آشنایی آن‌ها با تلفط عامه زبان انگلیسی به خصوص اختصار های انگلیسی است.

حتما با اختصار های انگلیسی معروف مانند “I’m” به جای “I am” و “you’re” به جای ”you are” آشنا هستید. اما انگلیسی زبانان نیتیو ازاختصارهای بیشتری استفاده می‌کنند. مثلا انگلیسی زبانان نیتیو در مکالمه سریع از کلماتی مثل “outta”, “gettn”, “till”, “havta” و “gonna” استفاده می‌کنند. ممکن است هنگام شنیدن آن‌ها قادر به درک معنی همزمان آن‌ها نشوید. کلمه “Outta” به معنی “out of” است. مثلا جمله “I’m gettin outta here” به معنی:

I am getting out of here = I am leaving

است.

در مکالمات روزمره و رایج انگلیسی، کلمات تقریبا هیچگاه جداگانه به کار نمی‌روند و همیشه به صورت اختصار در کنار هم هستند. اما اغلب کتاب‌های زبان کلمات را جداگانه یاد می‌دهند و به شما فرصت یادگیری استفاده از اختصار های انگلیسی را نمی‌دهند.

 
   
 

به مکالمات مملو از اختصار های انگلیسی گوش دهید

 

گوش دادن کلید مکالمه است، پس به مکالمات مملو از اختصار های انگلیسی گوش دهید.

پیدا کردن چنین مکالماتی دشوار است چرا که اکثر پادکست های انگلیسی نوشته شده هستند و گوینده کلمات را آرام و شمرده می‌خواند. که البته برای زبان آموزان سطح ابتدایی خوب ولی برای زبان آموزان پیشرفته فایده کمتری دارد.

مشکل دیگر این است که اکثر پادکست ها، برنامه‌های خبری و برنامه‌های رادیویی از انگلیسی رسمی استفاده می‌کنند. گویندگان می‌خواهند واضح و شفاف صحبت کنند پس کلمات را شمرده شمرده می‌خوانند.

باید به مکالمه برنامه ریزی نشده و طبیعی گوش کنید. برنامه‌های مکالمه‌ای طبیعی و فیلم ها و سریال ها را پیدا کنید، همه روزه به آن‌ها گوش دهید و مانند یک انگلیسی زبان نیتیو مکالمه کنید.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه