تقویت مکالمه انگلیسی با چند تکنیک ساده

 دسامبر 9, 2019
 276

برای بسیاری از زبان آموزان تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی به خصوص مهارت مکالمه زبان انگلیسی دشوار به نظر می‌رسد. در این مطلب چهار روش برای تقویت مکالمه انگلیسی ارائه شده است.

تقویت مکالمه انگلیسی با گوش دادن

برای تقویت مکالمه انگلیسی صحیح نیاز به گوش دادن دارید. با گوش دادن به سخنوران بومی با نحوه صحیح گفتن صداها و تلفظ کلمات آشنا شده و سعی در تقلید آن‌ها داشته باشید.
برای مکالمه زبان انگلیسی مانند یک سخنور بومی این زبان، نیاز به گوش دادن دارید زیرا بسیاری از کلمات به یک شکل نوشته شده و به شکل دیگر خوانده می‌شوند. همچنین گوش دادن به کتاب‌های صوتی یا دیدن فیلم و سریال به زبان انگلیسی در دراز مدت باعث تقویت مکالمه انگلیسی می شود.

 
 

از هر فرصتی برای مکالمه استفاده کنید

  از هر فرصتی برای مکالمه استفاده کنید- زبان آبی  

تمرین کلید موفقیت در مکالمه زبان انگلیسی است. پس از هر فرصت به دست آمده برای مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.
هنگام انجام دادن تمرین‌های زبان کلمات و جملاتی را که می‌خوانید با صدای بلند بگویید. این تمرین به شما اعتماد به نفس کافی برای استفاده از این جملات در مکالمه روزمره زبان انگلیسی را می‌دهد و باعث تقویت مکالمه انگلیسی می شود.

 
 

در مکالمه کلمات را به هم متصل کنید

 

هنگام حرف زدن به زبان مادری به صورت ناخودآگاه کلمات را به هم می‌چسبانید. این مورد در مورد سخنوران بومی (native) زبان انگلیسی نیز صحیح است. برای مثال در جمله زیر کلمه سوالی do اغلب به شکل یک d تلفظ می‌شود.

Do you speak English?

در این جمله do با کلمه مهمتر you متصل شده و به صورت /dju:/ تلفظ می‌شود. همچنین k موجود در speak به کلمه english متصل شده (استرس در این جمله بر روی کلمه english است) و کل جمله به صورت زیر تلفظ می‌شود:

/dju: spi kin glish/

زبان آموزان شاید بر این باور باشند که اتصال کلمات در جمله باعث نا مفهوم شدن آن می‌شود اما در حقیقت متضاد آن درست است. بهترین راه برای تلفظ صحیح جملات یاد گرفتن تلفظ کل جمله و کلمات در کنار هم و جداگانه تلفظ نکردن کلمات است. با تلفظ کلمات در کنار هم نه تنها فهم جمله آسان تر شده بلکه به یاد سپردن جملات نیز آسانتر خواهد شد. مثال رایج متصل کردن کلمات عبارت want to است که معمولا به صورت wanna تلفط می‌شود. این عبارت کوتاه شده که در آهنگ ها و فیلم‌ها استفاده می‌شود مودبانه بوده و راهی برای گفتن آسانتر و طبیعی تر عبارت want to است.

 
 

برای تقویت مکالمه انگلیسی به انگلیسی فکر کنید

 

یکی از روش های بسیار موثر برای تقویت مکالمه انگلیسی ، آموختن فکر کردن به زبان انگلیسی است. این تمرین برای زبان آموزان به خصوص زبان آموزان تازه کار و ابتدایی بسیار دشوار است. حذف مادری زبان مادری خود از فرآیند فکر کردن به شروع فکر کردن به زبان انگلیسی شما کمک خواهد کرد. این کار در ابتدا بسیار دشوار است اما نتایج عالی در فرآیند آموزش خواهد داشت.

مشکل فکر کردن به زبان مادری و ترجمه آن به زبان انگلیسی این است که معنی کلمات را به سرعت فراموش می‌کنید و اغلب مواقع در زبان انگلیسی کلمه جایگزین مناسبی برای کلمات زبان مادری وجود ندارد. اما با یادگرفتن معنی کلمات و عبارات از طریق متن، تصویر، صوت و … زبان را به شکلی طبیعی و کاربردی آموخته و معنی کلمات را به خاطر خواهید سپرد.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه