بهترین سریال برای تقویت انگلیسی

 دسامبر 30, 2019
 2185

ممکن است حتی با گذراندن دوره‌های رسمی زبان انگلیسی از دوستان خود که دوره رسمی برای مکالمه زبان نگذرانده‌اند ولی محتوای انگلیسی زیادی گوش داده‌اند کمتر پیشرفت کرده باشید. از 5 نکته زیر در یادگیری زبان با سریال های انگلیسی زبان استفاده کنید تا در کم ترین زبان به انگلیسی مسلط شوید. در ادامه مطالب زیر را با هم مرور می کنیم:

 

سبک سریال مورد علاقه خود را انتخاب کنید
نزدیک تر کردن مکالمه به مکالمه نیتیو
کنجکاوی و اشتیاق
تقویت مهارت های گوش دادن (listening) و مکالمه (speaking)
آشنایی با لهجه‌های مختلف
بهترین سریال برای تقویت انگلیسی کدام است
چرا friends بهترین سریال برای تقویت انگلیسی است؟
بهترین سریال برای تقویت انگلیسی با محتوایی بی نظیر ،Friends
تاثیر Friends بر روی زبان و قواعد انگلیسی
تاثیر فرهنگی Friends، بهترین سریال برای تقویت انگلیسی
آیا برای یادگیری زبان انگلیسی با سریال می توان از زیر نویس استفاده کرد؟

 
 

1- سبک سریال مورد علاقه خود را انتخاب کنید:

 

در هر سبک اعم از درام، جنایی و کارآگاهی و … سریال‌های زیادی ساخته شده است. سریال‌ها ممکن است درباره زندگی روزمره مردم باشد که برای یادگیری کلمات روزمره مفید است یا ممکن است درباره حرفه خاصی باشد که ابزار خوبی برای یادگیری عبارات و اصطلاحات تخصصی آن حوزه است. در هر صورت، یادگیری زبان با سریال ها می تواند برای شما بسیار سرگرم کننده باشد.

 
 

2- نزدیک تر کردن مکالمه به مکالمه نیتیو:

 

مکالمات سریال‌ها مانند مکالمات روزمره انگلیسی‌زبانان نیتیو نوشته می‌شوند که با گوش دادن به آن‌ها با عبارات و اصطلاحات جدید و روزمره آشنا شوید. در این صورت یادگیری زبان با سریال شما را قادر می سازد که همانند انگلیسی‌زبانان نیتیو صحبت کنید. روش‌ها و کلاس‌های سنتی و مرسوم زبان برای یادگیری ساختار جملات و گرامر بسیار مفید هستند اما عموما از مکالمه انگلیسی نیتیو دور هستند و ممکن است مانع خلاقیت در به کارگیری زبان شوند.

 
 

3- کنجکاوی و اشتیاق:

  اشتیاق در یادگیری انگلیسی- زبان آبی

یکی از مزایای یادگیری زبان با سریال این است که، انگیزه و اشتیاقی که برای ادامه سریال وجود دارد گاه باعث می‌شود در صورت عدم وجود زیرنویس تا ارائه زیرنویس صبر نکرده و سریال را بدون آن تماشا کرده و سعی به درک معنی جملات تنها با شنیدن آن‌ها بکنید. با تماشای مجدد سریال همراه با زیرنویس بخش‌هایی که بدون زیرنویس متوجه نشدید را دریافته و مغز ارتباط بین دو زبان را راحت‌تر برقرار می‌کند.

 
 

4- تقویت مهارت های گوش دادن (listening) و مکالمه (speaking):

 

ممکن است حتی با وجود دایره لغات وسیع، در مکالمه و گوش دادن و فهم معنی جملات مشکل داشته باشید. تماشای سریال‌ها به شنیدن تلفظ درست و استفاده صحیح از کلمات کمک می‌کند. با آشنا شدن گوش با تلفظ و کاربرد کلمات، مهارت های گوش دادن listening و مکالمه speaking تقویت شده و اعتماد به نفس بیشتر می‌شود.

 
 

5- آشنایی با لهجه‌های مختلف:

 

شخصیت‌های سریال‌ها با لهجه‌ها و لحن‌های گوناگونی صحبت می‌کنند که شاید فهم آن‌ها دشوار باشد. شاید یادگرفتن و گوش دادن به انگلیسی معیار را ترجیح بدهید اما انگلیسی زبانی بین‌المللی است که در کشورهای مختلف با لهجه‌های گوناگون صحبت می‌شود. آشنایی با لهجه‌های مختلف در برقراری ارتباط با مکالمه کنندگان غیر نیتیو زبان انگلیسی کمک می‌کند.

 
 

حالا سوالی که مطرح می شود این است:

بهترین سریال برای تقویت انگلیسی کدام است؟

 

تا اینجا ما با فواید یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از سریال ها آشنا شدیم اما سوالی که برای بسیاری از یادگیرندگان مطرح می شود این است:

بهترین سریال برای تقویت انگلیسی کدام است؟

آیا فرقی دارد کدام سریال را ببینیم؟

آیا ممکن است دیدن بعضی سریال ها از بعضی دیگر مفیدتر باشد؟

پاسخ تمامی سوالات بالا “بله” است.

اگرچه هزاران سریال به زبان انگلیسی وجود دارد که شما می توانید از آن ها همزمان با یادگرفتن انگلیسی لذت ببرید، یکی از آن ها، با اینکه بیش از 20 سال از تولید آن می گذرد، بدون شک هنوز بهترین است:

سیتکام معروف Friends که تاثیرات فرهنگی و زبانی آن موضوع بسیاری از مقاله ها و تحقیقات قرارگرفته است.

این موضوع تعجب برانگیز نیست. تعداد افرادی که بدون دیدن حتی یک کشور انگلیسی زبان، به صورت روان انگلیسی صحبت می کنند بیش از حد تصور شماست. زمانی که از این افراد دلیل موفقیتشان را بپرسید، بدون شک تعدادی از آن ها خود را مدیون تماشای کامل این سریال می دانند و از آن به عنوان بهترین سریال برای تقویت انگلیسی یاد می کنند.

 

چرا friends بهترین سریال برای تقویت انگلیسی است؟

  یادگیری زبان با سریال friends- زبان آبی  

دلایلی که توانسته است friends را به بهترین سریال برای تقویت انگلیسی تبدیل کند در سه دسته ی زیر طبقه بندی می شوند:

  1. محتوای بی نظیر
  2. زبان و گرامر
  3. تاثیر فرهنگی
 
 

Friends، بهترین سریال برای تقویت انگلیسی با محتوایی بی نظیر

 

در ابتدا باید یادآوری کرد که Friends یک سیتکام ( کمدی شرایطی) است که در واقع زندگی روزمره کاراکترها را نشان می دهد و درعین حال طنز خلق می کند. ممکن است بسیاری از شرایط نشان داده شده مشابه زندگی هر کدام از ما باشد.

سیتکام در یادگیری از درام و دیگر سبک های سریالی مناسب تر است چون شما می توانید خود را هر روز در سناریوی تصویری آن تصور کنید و بنابراین کلماتی که برای دست یافتن به مکالمه خوب به آن ها نیاز دارید، در این نوع سریال ها آورده شده است.

البته این موضوع به آن معنا نیست که از درام هایی مانند Game of Thrones یا Breaking Bad نمی توان انگلیسی یادگرفت، اما بعضی از کلماتی که از آن ها می آموزید ممکن است به ندرت مورد استفاده قرار گیرد. پس اگر انگلیسی را در سطح حرفه ای نمی دانید و می خواهید تازه شروع کنید، ما به شما دیدن یک سیتکام را پیشنهاد می کنیم. دلیل اینکه Friends در بالای لیست برترین سیتکام ها قرار دارد این است که شما دست کم با یکی از کاراکترها می توانید ارتباط برقرارکنید. این سریال درباره کسانی است که دور هم می نشینند و درمورد موضوعات مختلف صحبت می کنند، همان طور که ما با دوستان و خانواده خود رفتار می کنیم . از نظر زبانی، این سریال بسیار نزدیک به زندگی واقعی عمل کرده است. احتمالا دلیل تاثیر آن بر روی زبان و قواعد انگلیسی همین ارتباط است.

 
 

تاثیر Friends بر روی زبان و قواعد انگلیسی

  تاثیر  Friends بر روی زبان و قواعد انگلیسی- زبان آبی  

آمریکایی ها به طور میانگین 40-35 ساعت در هفته تلویزیون می بینند ( تقریبا به اندازه ساعت کاریشان!)، پس این موضوع که سریال ها روی زبان شان تاثیر بگذارد بسیار طبیعی است.

تاثیرات این سریال بر روی قواعد

این سریال بر روی روشی که آمریکایی ها صحبت می کنند، از جمله قواعدشان تاثیرگذاشته است. یک مثال استفاده از کلمات تشدید کننده است. استفاده Very و really به طور معمول همیشه رایج بوده است واین دو کلمه را می توان به عنوان مناسب ترین وصحیح ترین تشدید کننده ها در نظر گرفت. تحت تاثیراین سریال So، به یکی از رایج ترین تشدیدکننده ها ی زبان انگلیسی تبدیل شده است. این مطلب توسط University of Toronto study تایید شده است که این تشدید کننده درطول فیلم نامه این سریال بارها تکرار شده است و استفاده از آن بعد از پخش Friends افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

مثال ها:

You are so wearing that; that is so not true; that is so not what this is

یک مثال دیگر، استفاده از Totally است. شما احتمالا معنای آن را می دانید: کاملا یا کلا. استفاده از آن در دهه 90 برای موافقت در مورد چیزی، شروع شد و Friends به رایج شدن آن کمک زیادی کرد.

استفاده مبتکرانه از کلمه totally در مکالمات انگلیسی در آمریکا به طور کامل توسط Friends آغاز شد.

مثال ها:

!This restaurant is totally the best in the city! A: Are you coming over later? B: Totally

هر دو کلمه “so” و“totally” امروزه نیز در انگلیسی استفاده می شوند.

تاثیرات این سریال بر روی زبان

این سریال در زمینه گرامر تنها با اختلاف یک امتیاز پایین تر از مکالمه حضوری و مستقیم با فرد دیگر موثر است ( 34 در مقابل 35). برای درک بیش تر این موضوع، در نظر داشته باشید که بیش تر کلاس های آموزشی امتیازی بین 10 تا 15 دارند. این سریال به طور ویژه مکالمات روزمره را با بینندگانش به اشتراک می گذارد. زبان این سریال، به طور کلی یک نمایش دقیق از مکالمه مستقیم با فردی دیگر است.

امروزه در Friends بسیاری از نقل قول ها و جملات معروف بازیگران انگلیسی نفوذ کرده اند و دائما به کار می روند. پس دانستن آن ها برای شما پیشرفت بزرگی محسوب می شود.

 
 

تاثیر فرهنگی Friends، بهترین سریال برای تقویت انگلیسی

 

بعضی از جنبه هایی که این سریال با آن بر روی فرهنگ آمریکایی تاثیر گذاشته، هنوز هم قابل مشاهده است. البته این موضوع محدود به آمریکا نیست، طبق مشاهدات، تاثیر این سریال بر روی فرهنگ انگلستان و دیگر کشور ها غیر قابل انکار است.

جملات معروف

احتمالا معروف ترین جمله این سریال برای کاراکتر جویی است:

?How you doin

این کالوکیشن معرفی شده در Friends امروزه هم به کار می رود.

بعضی از جملات کمتر مطرح شده در سریال نیز ممکن است دربین طرفداران یا پوسترها دیده شود.

تاثیرات دیگر فرهنگی

 

کاراکتر ریچل

مدل موی معروف بازیگر این کاراکتر در طول بخشی از سریال، بسیار در آمریکا و دیگر کشورها رایج شده بود و آن چنان با کاراکتر در هم پیچیده بود که هنوز هم این مدل مو به عنوان مدل ریچل شناخته می شود.

Central Perk

کافه ای که کاراکترهای سریال همیشه در آن وقت می گذراندند، که اسم آن یک بازی با بزرگترین پارک نیویورک است، در بسیاری از شهر ها ی سراسر دنیا به طور واقعی شبیه سازی شده است .

 
 

آیا برای یادگیری زبان انگلیسی با سریال می توان از زیر نویس استفاده کرد؟

  یادگیری زبان با سریال و زیرنویس- زبان ابی  

این چالشی است که اغلب افرادی که می خواهند با استفاده از سریال ها انگلیسی یاد بگیرند با آن مواجه می شوند.

پیشنهاد ما به شما این است: اگر اولین باری است که یک سریال را می بینید، در ابتدا فقط گوش کنید و از زیر نویس استفاده نکنید. حتما مواقعی هست که ممکن است شما متوجه کلمه یا اصطلاحی نشوید؛ در این مواقع زیرنویس انگلیسی را روشن کرده و تا زمانی که به طور کامل متوجه موضوع نشده اید آن را تکرار کنید. توجه داشته باشید که استفاده از زیرنویس فارسی برای یادگیری زبان به هیچ وجه توصیه نمی شود! اگر شما معنی کلمه ای را متوجه نمی شوید، آن را در دیکشنری چک کنید و سپس به دیدن ادامه سریال بپردازید. این پروسه را هربار با دیدن کلمات و اصطلاحات جدید انجام دهید. گاهی اوقات نوشتن به شما در به خاطر سپردن اصطلاحات جدیدی که در سریال یاد می گیرید کمک می کند.

بهتر است چند روز بعد از تمام شدن یک سریال دوباره آن را بدون زیرنویس ببینید. اگر متوجه تمام گفت و گوها و اصطلاحات به کار رفته در آن شدید این تمرین برای شما کافی است. اگر این اتفاق نیفتاد دوباره تمام فرآیندها را تکرار کنید تا زمانی که به طور کامل به آن مسلط شوید.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه