روان صحبت کردن به انگلیسی

 فوریه 22, 2020
 1890

راز روان صحبت کردن در یک زبان چیست؟ برای این سوال یک جواب قطعی وجود ندارد. میلیون ها روش، برنامه و حتی آزمایش وجود دارند که با هدف راهنمایی ما برای رسیدن به این هدف ایجاد شده اند. با وجود اینکه بسیاری از این متدها در مسیر یادگیری مفیدند، بیش تر آنها با شکست مواجه می شوند. در هر حال استفاده از آنها به ما نشان می دهد که برای روان صحبت کردن به انگلیسی چه نکاتی را باید رعایت کنیم.
می توان گفت که یک سری عناصر ثابت، مانند گفت وگوی کارآمد، فهمیدن کلی اجزای گرامر، آگاهی فرهنگی و اعتماد به نفس برای روان صحبت کردن به انگلیسی لازم است. اما در نهایت، دستورالعمل روان صحبت کردن به انگلیسی برای هر فردی با دیگری متفاوت است.

امروز می خواهیم به شما راهکار ساختن یک دستور العمل مخصوص به خودتان را نشان دهیم. شما در این مقاله با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

پیداکردن مسیر مناسب برای روان صحبت کردن به انگلیسی
در مسیر روان صحبت کردن به انگلیسی
روان صحبت کردن به انگلیسی به صورت همیشگی

 
 

پیداکردن مسیر مناسب برای روان صحبت کردن به انگلیسی

  پیداکردن مسیر مناسب برای روان صحبت کردن به انگلیسی- زبان آبی  

1-مشخص کنید که به چه دلیلی می خواهید یاد بگیرید

   

از خودتان این سوال مهم را بپرسید. با مشخص کردن این موضوع، از جواب خود به عنوان راهنما و یک عنصر الهام بخش در سراسر پروسه یادگیری استفاده کنید. آیا واقعا می خواهید یادبگیرید؟ آیا روان صحبت کردن به انگلیسی خواسته شماست یا صرفا چیزی است که دیگران از شما توقع دارند؟ تا زمانی که جواب این چراها را در خود نیابید و به نگرش ذهنی خود دسترسی پیدا نکنید، احتمالا قدم گذاشتن در مسیر روان صحبت کردن به انگلیسی برای شما مشکل، غیرقابل تصور و نا کارآمد است.
گرچه اگر سوال های شما قوی و صادقانه باشد، به شما قبل از رسیدن به جواب نیز کمک خواهد کرد و انرژی بخش و الهام بخش سراسر مسیر یادگیری خواهد بود.

2- در پیداکردن راه خود برای روان صحبت کردن به انگلیسی، زندگی، یادگیری و اهداف خود را سازماندهی کنید

 

درباره متدها، مدرسه ها و برنامه های مختلف آموزشی تحقیق کنید. آیا شما تمایل دارید به صورت آنلاین، با کمک یک معلم خصوصی یا یک آموزشگاه معتبر آموزش ببینید؟ آیا شما می خواهید بدانید که روان صحبت کردن به انگلیسی دقیقا به چه تغییراتی در زندگی شما نیازمند است؟

با دوستانی که آموزش خود را به پایان رسانده اند و در روان صحبت کردن به انگلیسی، با موفقیت به هدف خود رسیده اند صحبت کنید. سر کلاس های مختلف بنشینید تا ببینید با کدام یک بیشترین ارتباط را برقرا می کنید و در نهایت، نه تنها برای روان صحبت کردن خود، بلکه برای طرز نگاهتان به کل پروسه یادگیری و برخوردتان با چالش های مختلف، هدف تعیین کنید.

3-ایجاد یک شبکه حمایتی

 

از دوستان و آشنایان خود بخواهید که از شما حمایت کنند. برای این کار به دنبال منتورها، کسانی که قبلا به موفقیت رسیده اند و معلم ها و دوستان خود بگردید. هرچه خود را با افراد موفق بیش تری احاطه کنید، طرز برخورد، استراتژی ها، اعتماد و حمایت آنها بیش تر روی شما تاثیر خواهد گذاشت. علاوه براین، در چالش های پیش رو می توانید از آنها کمک بگیرید.

4- متدها و روش های یادگیری کارآمد برای روان صحبت کردن به انگلیسی را بیابید

 

همانطور که می دانید، بعضی از متد های یادگیری ممکن است در سطح جهانی مورد استفاده قرار بگیرند و بعضی از آنها روش های یادگیری شخصی باشند، برای مثال روش معاشرت با دیگران، یک متد کارآمد برای یادگیرندگان هر زبانی، در هر سطحی به حساب می آید. در واقع، این روشی است که در حالت رایج، یک زبان را می آموزیم.

در روش معاشرت با دیگران، گفت وگو های هدف دار مانند به حرکت درآوردن چرخ های ماشین یادگیری است. این کار با تمرکز بر عملکرد، به جای ساختار که در اینجا نادیده گرفته نمی شود اما یک نقش مکمل را در پروسه بر عهده دارد، انجام می شود. پیداکردن روش آموزشی مناسب به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه به صورت شخصی نیز می توانید یادگیری را ادامه دهید. شما حافظه تصویری قوی تری دارید یا حافظه نوشتاری؟ به عنوان یک قانون کلی، کارهایی که شما معمولا انجام می دهید، با سبک آموزشی شما هماهنگ است. اگر حافظه تصویری شما در یادگیری موثرتر باشد، دیدن فیلم وسریال بهترین انتخاب برای شما محسوب می شود در حالی که اگر شما با گوش دادن زودتر یاد می گیرید، شنیدن پادکست و موسیقی می تواند به شما کمک کند.

اگر شما نمی دانید که چگونه یاد می گیرید، خود را با استراتژی های مختلف یادگیری آزمایش کنید و در طول این کار توجه کامل داشته باشید، با این کار چیز های جدیدی راجع به خودتان خواهید آموخت. این یک دلیل مهم برای این موضوع است که افراد دو زبانه، در یادگیری زبان سوم بسیار موفق عمل می کنند. آنها درباره اینکه چگونه به بهترین نحو یاد می گیرند، آگاهی لازم را پیدا کرده اند.

5- احساس مسئولیت داشتن در طول یادگیری

 

به آن عادت کنید و انجامش دهید. یادبگیرید که از داشتن احساس مسئولیت لذت ببرید. اگر با این موضوع ارتباط برقرار نکرده اید تسلیم نشوید و تلاش کنید مشکل را پیدا کنید. اگر شما در روان صحبت کردن به انگلیسی پیشرفتی نداشته اید از خودتان دلیلش را بپرسید. ممکن است شرایط خاص و حتی رفتار دیگران در پروسه یادگیری شما اثر گذاشته باشند، اما به یاد داشته باشید که هیچ کس نمی تواند به جای شما انگلیسی یاد بگیرد.
شما نمی توانید وجود نداشتن موقعیت یادگیری، زمان و پول را بهانه قرار دهید. شما باید روان صحبت کردن به انگلیسی را ازصمیم قلب اولویت خود قرار دهید تا بتوانید موانع خارجی را از سر راه بردارید. دستاورد های ارزشمند آسان به دست نمی آیند اما اگر از انجام پروسه لذت ببرید، انجام دادن آن با تمام سختی هایش برایتان ارزشمند می شود اما به یاد داشته باشید گاهی اوقات احساس مسئولیت یعنی شجاعت این را داشته باشید تا چیزهایی را تغییر دهید.

 
 

در مسیر روان صحبت کردن به انگلیسی

  در مسیر روان صحبت کردن به انگلیسی- زبان آبی  

6- داشتن طرز برخورد مناسب

 

از مسیر یادگیری و رسیدن به مقصد به یک اندازه لذت ببرید. به طور مداوم طرز برخورد خود با یادگیری زبان را ارزیابی کنید. یادگیری انگلیسی با ریاضی و علوم یکسان نیست. اگر در دبیرستان انگلیسی را اینگونه یاد گرفته اید زمانش رسیده تا دیدگاه خود را تغییر دهید.
یادگیری کارآمد جذاب است و گاهی اوقات موضوعی از زندگی شما را نیز شامل می شود. یادگیری کارآمد برای لذت بردن از مسیر یادگیری و تلاش برای گرفتن نتیجه ایجاد شده است. تجربه ای از یادگیری در گذشته را پیدا کنید که واقعا از آن لذت برده اید، زمان برای شما سریع می گذشته است و همیشه مشتاق یادگرفتن چیزهای جدید بوده اید.
دسترسی به این شیوه های یادگیری آسان نیست اما اگر شما راهکارهای بالا را دنبال کنید و هم چنین ذهنیتی از شیوه مناسب خود داشته باشید، می توانید شروع به پیداکردن روش یادگیری مناسب خود کنید و از منابع در دسترس برای تسهیل روند پیداکردن استفاده کنید. این کار می تواند یک پروسه جذاب را قبل از رسیدن به هدف برای شما به وجود بیاورد.

7- برای روان صحبت کردن به انگلیسی در زمانی کوتاه، روزانه خود را وقف آموزش کنید

 

در یادگیری سخت کوش و مداوم باشید، به بیانی دیگر خود را وقف پروسه یادگیری کنید. برای بی عیب بودن باید هر روز تمرین کنید، نه اینکه دو روز در هفته را در کلاس آموزشی بگذرانید. شما باید انگلیسی را هر روز به زندگی خود راه دهید چون هیچ کس بدون تمرین بی وقفه در روان صحبت کردن به موفقیت نمی رسد. شما احتمالا نیازی به مطالعه انگلیسی به صورت روزانه ندارید اما موقعیت های مناسبی در زمان های اضافی خود پیدا کنید که می توانید از آنها برای ایجاد عادت های سرگرم کننده استفاده کنید. با این عادت ها می توانید سرگرم شوید، از آنها لذت ببرید و با آرامش انگلیسی یاد بگیرید.
پیشنهاد ما برای ایجاد این عادت ها یادگیری با موسیقی، فیلم وسریال، پادکست و استفاده از منابع آموزشی آنلاین است.

8- متوسط بودن خود را در انگلیسی نپذیرید

 

از خودتان یا کسانی که در آموزش به آنها وابسته هستید، در جا زدن در سطح متوسط را توقع نداشته باشید. برای تاکید بیشتر و تکرار دوباره نکته بالا در مورد بی عیب بودن و روان صحبت کردن به زبان انگلیسی، راضی بودن از حد متوسط یعنی همان کلاس رفتن در دو روز هفته. شما باید قبول کنید ممکن است 100 درصد در مسیر صحبت کردن به صورت روان بدون عیب نباشید اما می توانید از هر قدم در این راه چپیزی بیاموزید؛ مهم این است که شما هیچگاه به حد متوسط و پیش پا افتاده قانع نباشید.
در جا زدن با یک برنامه ریزی، هدف، معلم یا کلاس آموزشی متوسط آسان است اما نابرده رنج گنج میسر نمی شود و شما هرگز نمی توانید با این طرز برخورد انگلیسی را روان صحبت کنید. وقتی که شما از خودتان انتظار بهترین ها را داشته باشید، اتفاق های شگفت انگیزی در روند آموزش شما می افتد.

9- روان صحبت کردن به انگلیسی را با آرامش دنبال کنید، به خودتان سخت نگیرید و لذت ببرید

 

سعی کنید یادگیری را تا اندازه ممکن سرگرم کننده و جذاب کنید. انگلیسی یادگرفتن خود را با راه رفتن یک نوزاد مقایسه کنید. شما باید به یک نوزاد اجازه بدهید تا در مواقع نیاز بیفتد و بدون قضاوت دیگران راه رفتن را بیاموزد و وظیفه شما در این راه دادن فضای کافی به نوزاد، حمایت و صبر است.

یکی از دلایلی که نوزادان را به یادگیرندگانی فوق العاده تبدیل می کند این است که آنها این کارها را از روی غریزه انجام می دهند.

در ادامه بخشی از کتاب Dan Millman، راز های ذهن بدن را برای شما آورده ایم:

اگر نوزادان به اندازه بزرگسالان تمایل به نقد خود را داشتند هیچگاه نمی توانستند راه رفتن و حرف زدن را بیاموزند. می توانید پایکوبی نوزادان را در چنین شرایطی تصور کنید! ” آه، من دوباره خراب کردم! ” خوشبختانه، نوزادان از دام نقد کردن خود در امان هستند. آنها تنها به تمرین کردن ادامه می دهند.

انگلیسی نوزادی است که به صبر و علاقه شما برای پیشرفت نیاز دارد.

10- برای روان صحبت کردن به انگلیسی، آنرا به یک سبک زندگی تبدیل کنید

 

انگلیسی را به چیزهایی که قبلا انجام می دادید و از آنها لذت می بردید متصل کنید، یعنی با زبان انگلیسی زندگی کنید. حتی اگر معنای صحبت کردن آنها را نمی فهمید، ارتباط برقرار کردن در موضوعی که به آن علاقه مندید، کم کم به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید.
اگر شما گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی را دوست دارید، تلاش خود را برای فهمیدن متن آنها آغاز کنید. اگر شما به فیلم دیدن علاقه دارید، دیدن آن را به یک روتین تبدیل کنید. به رادیوهای آنلاین و پادکست ها و دیگر منابع هنگام آشپزی در خانه گوش کنید. زبان فیسبوک، تلفن همراه، ایمیل و دیگر برنامه ها و وسایل الکترونیکی خود را به انگلیسی تغییر دهید.

 
 

روان صحبت کردن به انگلیسی به صورت همیشگی

  روان صحبت کردن به انگلیسی به صورت همیشگی- زبان آبی  

11- درک کنید که روان صحبت کردن به انگلیسی به معنای بی عیب بودن نیست

 

مردمی که انگلیسی صحبت نمی کنند به افراد انگلیسی زبان نگاه می کنند و تصور می کنند که آنها نیز می توانند روان وفوق العاده صحبت کنند. واقعیت این است که تعداد بسیار کمی از افرادی که به طور مادرزادی انگلیسی زبان نیستند می توانند به آن سطح برسند. حتی اگر انگلیسی زبانان هم به شما اعتراف نکنند، بیش تر آنها در حرف زدن خود اشتباه می کنند و ممکن است از زبان مادری خود لهجه کمی به همراه داشته باشند یا با مشکلات دیگر در کشمکش باشند.
نکته این است که روان صحبت کردن به انگلیسی به معنی بی نقص بودن نیست، و برای افرادی که زبان مادریشان انگلیسی نیست این کار تقریبا غیرممکن است. روان صحبت کردن به انگلیسی یعنی ایجاد یک گفت و گوی معنی دار با فردی دیگر و تمام موقعیت هایی که برای یادگیری در زمینه فرهنگی و حرفه ای با آن همراه است.

12- مرور مداوم و نو کردن پروسه

 

در حالی که صبور بودن یک مزیت در یادگیری است، شما نمی توانید از تغییر یا نو کردن پروسه یادگیری خود بترسید. چیزی که در گذشته در یادگیری در مراحل اولیه به شما کمک می کرده است ممکن است الان برای شما بی تاثیر باشد. این نکته اهمیت دارد که هر قدم از مسیر خود را تازه و بدون تکرار نگه دارید.

این می تواند به معنی تغییر منابع، امتحان کردن استراتژی های دیگر یا عوض کردن کلاس آموزشی و معلم باشد. توصیه ما به شما این است: هر 4 تا 6 ماه پروسه یادگیری را عوض کنید. به خودتان وضعیت یادگیری را گزارش دهید. این کار به آگاهی و گاهی اوقات، شجاعت شما نیاز دارد اما انجام آن ضروری است. ممکن شما از خودتان بپرسید: آیا از یادگیری لذت می برید؟ آیا واقعا یاد می گیرید؟ آیا هنوز هم چیزی الهام بخش شماست؟ اگرنه، مشکل کجاست؟ مسئولیت پروسه یادگیری را بپذیرید.

13- فعال باشید، موقعیت های جدید ایجاد کنید و از تکنولوژی برای رشد استفاده کنید

 

برای اینکه واقعا به مرحله روان صحبت کردن به انگلیسی به صورت همیشگی در زندگی خود برسید، باید به شدت فعال باشید. انگلیسی باید به بخشی از زندگی روزانه شما تبدیل شود. شما باید دائما موقعیت هایی خلق کنید که در آنها از انگلیسی خود استفاده کنید.

این سبک زندگی ممکن است شما را به سفر به کشورهای انگلیسی زبان تشویق کند. اما شما باید از تمام استراتژی های دردسترس خود، در هر کجای دنیا که هستید، کمال استفاده را ببرید و آنها را به طور کامل بفهمید. برای مثال شما می توانید از پادکست ها، رادیوهای آنلاین، تلوزیون، سینما و انجمن های محلی که مکالمه های انگلیسی برگزار می کنند استفاده کنید.

یادگیری انگلیسی خود را از سر بگیرید تا زندگی شما تغییر کند

این توصیه ها برای یادگیرندگان سطح های مختلف انگلیسی نوشته شده است، پس ممکن است بعضی از آنها برای شما بدیهی به نظر برسد ولی ما اعتقاد داریم که هرکسی به یادآوری مداوم روش های یادگیری نیاز دارد. بیش تر این توصیه می تواند در هر زمینه ای در زندگی موجب موفقیت شما شود.

ممکن است روان صحبت کردن به انگلیسی نتیجه به خصوص بعضی از این توصیه ها نباشد، اما کسی که این مسیر را بداند، تمام زندگی خود را برای رسیدن به هدفش سازماندهی می کند و به اندازه کافی فعالیت می کند. این فرد می داند که برای رسیدن به آرزوهایش، باید آن آرزو را با برنامه ریزی به قالب اجرا در بیاورد، افراد مناسبی را برای همراهی با خود پیدا کند تا او را در این مسیر همراهی کنند و یاد بگیرد از این مسیر به صورت روزانه لذت ببرد.
برای رسیدن به موفقیت در هر چیزی یک دستورالعمل مورد نیاز است. شما فقط باید تصمیم بگیرید که آن را به اندازه کافی می خواهید یا نه. راه خود را شروع کنید، با صورت به زمین بیفتید و با لبخند بلند شوید. شما می توانید در این راه روی همراهی زبان آبی حساب کنید.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه