۳ راهکار برای تقویت لهجه انگلیسی

 دسامبر 11, 2019
 303

برای غیرانگلیسی زبانانی که به کشورهای انگلیسی زبان مسافرت می‌کنند، بسیار پیش آمده است که حتی هنگام حرف زدن با سرعت درست و کاربرد صحیح کلمات قادر به رساندن منظور خود نباشند. با توجه به همین امر تقویت لهجه انگلیسی قدمی بسیار مهم است.

حتی اگر تسلط زیادی به زبان انگلیسی داشته باشید، اگر دیگران قادر به فهم لهجه و تلفظ کلمات شما نباشند معنی جملات شما را متوجه نخواهند شد.

راهکارهایی که در ادامه می‌آید به تقویت لهجه و تلفظ کمک می‌کند.

 

تقویت لهجه انگلیسی چالش دشواری است

 

برای اغلب زبان آموزان بزرگترین چالش در بهبود مکالمه زبان انگلیسی، تقویت لهجه انگلیسی است. تلفظ یکی از سخت ترین مهارت ها در هر زبانی است. همچنین تغییر و مطابقت سازی تلفظ به خصوص برای بزرگسالان بسیار دشوار است.

به این نکته توجه کنید که تقویت لهجه انگلیسی نیاز به معلم مخصوص مکالمه ندارد. معلمان زبان انگلیسی قدیمی نحوه قرار گرفتن زبان، اجزای صدا دار و بی صدا، و فشار بر حنجره را آموزش می‌دهند. آن‌ها همچنین از نمودار ها و تصاویری که نحوه صحیح قرار گیری دهان هنگام تلفظ کلمات مختلف را نشان می‌دهد استفاده می‌کنند.

لطفا وقت خود را با این مدرسین و متدهای قدیمی تلف نکنید. تقویت لهجه انگلیسی نیازی به چنین متدهای دشوار و پیچیده‌ای ندارد.شما می توانید از متد آموزشی زبان آبی برای این کار کمک بگیرید.

 
 

برای تقویت لهجه انگلیسی صدای خود را ضبط کنید

 

مکالمات روزمره خود به زبان انگلیسی را ضبط و آن را با نحوه تلفظ و لهجه یک انگلیسی زبان بومی مقایسه کنید. با این تمرین نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و بر روی کلمات و صداهایی که متفاوت از لهجه و تلفظ صحیح انگلیسی است تمرکز می‌کنید.

صداهایی را که تلفظ آن‌ها برای شما دشوار است را تمرین کرده و خود را به آن‌ها عادت دهید. سپس حروف صدادار و بی‌صدا را در کنار هم تلفظ کرده و بعد از آن تلفظ کردن کلمات و در نهایت جمله را تمرین کنید.

 
 

تفاوت‌ها در لهجه‌ها را تشخیص دهید

 

کلید تقویت لهجه انگلیسی توجه به جزئیات است.

مثلا به کلمه Garage توجه کنید. این کلمه در انگلیسی بریتانیایی به شکل Gara-idge تلفظ می‌شود در حالی که تلفظ آن‌ در انگلیسی آمریکایی به صورت ga-RAHJ است.

بسیاری از سخنوران انگلیسی در سرتاسر جهان لهجه انگلیسی آمریکایی دارند و در صورت تلفظ این کلمه به شکل بریتانیایی کلمه را تشخیص نمی‌دهند.

اما قبل از تمرکز بر لهجه باید از خود بپرسید که دوست دارید به چه لهجه زبان انگلیسی صحبت کنید. لهجه های مختلفی از زبان انگلیسی در سرتاسر جهان وجود دارد که سه لهجه زیر لهجه‌های اصلی و با سخنور بالا هستند.

 

لهجه آمریکایی

لهجه آمریکایی- زبان آبی

لهجه انگلیسی که در ایالات متحده آمریکا صحبت می‌شود.

این لهجه در فیلم‌های هالیوودی و برنامه‌های نمایشی آمریکایی لهجه غالب است. برای تشخیص دادن لهجه آمریکایی از لهجه بریتانیایی به نحوه تلفظ کردن حروف وسط کلمات دقت کنید. در لهجه‌ آمریکایی حرف t در وسط کلمات به صورت d تلفظ می‌شود.

 

لهجه بریتانیایی

لهجه بریتانیایی- زبان آبی

لهجه‌ای که بسیار جدی و باهوش شمرده می‌شود!!

بازیگرانی مثل اما واتسون و راسل برند لهجه بریتانیایی واضح و پر رنگی دارند.

 

لهجه خنثی

 

لهجه‌ای که نه بریتانیایی و نه آمریکایی است‌ بلکه واضح و قابل فهم است. برای کار با همکاران و مشتریان بین‌المللی لهجه خنثی بهترین انتخاب است.

 
 

به نحوه حرف زدن انگلیسی زبانان بومی دقت کنید

 

مهمترین راهکار برای تقویت لهجه انگلیسی تمرین است. برای تقویت تلفظ زبان انگلیسی باید با انگلیسی زبانان بومی (native) تمرین کنید.

هرچند کتاب های آموزشی به یاد گرفتن اصول پایه کمک می‌کنند اما مهارت های زبان بدون استفاده دائمی در مکالمه تقویت نمی‌شوند.

هنگام مکالمه با انگلیسی زبانان بومی به تاکید و بلند تر تلفظ کردن برخی صداها دقت کنید. مثلا به تلفظ صحیح r توجه کنید. همچنین به تفاوت صداهای v و w، یا نحوه تلفظ t در آخر جمله مثل can’t تلفظ کنید. نمونه دیگر تلفظ کلمات با حرف a مثل bath, ask, laugh, class و chance است.

به استرس و تاکید روی حروف خاص در کلمات نیز توجه کنید. تفاوت واضحی در استرس کلمات بین انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی وجود دارد.

نگران نباشید! با تمرین و کمی سخت کوشی قادر به تقویت لهجه انگلیسی خود خواهید بود.

9 اشتباه مهلک زبان آموزان

با دانلود این کتابچه، در هرسطحی؛ زبان انگلیسی خود را بهتر کنید.

ارسال دیدگاه